Veliké věci mi učinil ten, který je mocný

V sobotu 8. dubna 2017 proběhlo v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně na Petrově Diecézní setkání mládeže s našimi biskupy. Mottem letošního setkání byl biblický citát z Lukášova evangelia: „Veliké věci mi učinil ten, který je mocný." Dopoledne si mohli mladí vybrat z nabídky téměř dvaceti rozmanitých témat.

Jednou z možností bylo setkání s muži a ženami, kteří žijí své zasvěcení Bohu v řeholních komunitách. Tohoto setkání se zúčastnily také naše sestry, nahlédnout můžete ve fotogalerii.
Následující řádky vykreslují pocity jedné z účastnic tohoto setkání.

„Když jsem vkročila „do minoritů" a uslyšela zpívat řeholnice, uviděla, jak mávají červenými prapory a taky jsem viděla, jak se u toho všichni usmívali, měla jsem pocit, že jsem přijímána otevřenou náručí a otevřeným srdcem. Zaplavil mě hned dobrý pocit, že jsem na správném místě.
Program byl naprosto úžasný. Přišlo mi, že byl opravdu dobře připravený, a že si na něm řeholnice a řeholníci dali záležet. Bylo to velice pestré. Mohli jsme shlédnout tanec, scénku, video, fotky, uslyšeli jsme svědectví. Tuto pestrost velice oceňuji, protože většina přednášek .... byla jen mluvená a dle mého názoru to tak moc nezaujme. Ale není to jen o formě podání obsahu, ale taky o samotném obsahu. Bylo řečeno, ukázáno, spoustu krásných myšlenek. Taky mě moc bavilo, když jsem byli rozdělení do skupinek, protože jsem mohla blíž poznat některé z řeholníků.
Několikrát za ty dvě hodiny strávené v minoritu, jsem měla na krajíčku (štěstím), protože bylo řečeno spoustu krásných věcí. A když se krásné myšlenky spojí s krásnou atmosférou, udělá to svoje. Děkuju moc za krásný zážitek."


Více fotografií (24)
Diecézní setkání mládeže
Diecézní setkání mládežeDiecézní setkání mládežeDiecézní setkání mládežeDiecézní setkání mládežeDiecézní setkání mládežeDiecézní setkání mládežeDiecézní setkání mládežeDiecézní setkání mládeže

Vytisknout stránku Vytisknout stránku8. 4. 2017, 17:48, zobrazeno 1566x