Svatý rok milosrdenství

8. prosince 2015, na slavnost Neposkrvněného početí Panny Marie, začal mimořádný Svatý rok milosrdenství. Byl zahájen slavnostním otevřením Svaté brány v bazilice svatého Petra v Římě. Vyhlásil jej papež František a podle jeho slov jde o „bránu Milosrdenství, a každý, kdo tudy vstoupí, bude moci zakusit lásku Boha, který potěšuje, odpouští a dodává naději“ (bula Misericordiae vultus, čl. 3). Svatý rok bude ukončen 20. listopadu 2016 na slavnost Ježíše Krista Krále.

rok_milo_maly.jpg

Poprvé v dějinách se však Svaté brány otevřely v různých částech světa, též i v České republice. V neděli 13. prosince 2015 otevřel náš brněnský biskup Vojtěch Cikrle Svatou bránu milosrdenství v katedrále svatého Petra a Pavla v Brně.

Ve svém dopise nás biskup Vojtěch vybídl:

„Svatý rok milosrdenství, který se před námi otevírá, je naší velkou šancí. Nebojme se prosit Boha a nebojme se očekávat zázrak proměny našeho života. Zázrak, který z nás sejme okovy a pouta, jimiž jsme drženi v otroctví zla. Zázrak, který zasype propasti mezi mnou a Bohem, zboří zdi mezi mnou a druhými, a který mně umožní lépe přijímat a naplňovat mé poslání, ať už je jakékoliv.

Nebojme se Bohu říct: Chci ti zcela patřit, všechno, co mám, je tvé, nalož s tím podle své vůle. A on do našich nejistot, obav a strachu vstoupí se svou láskou a odpuštěním. Závislost na něm - na rozdíl od jakýchkoliv jiných závislostí, které člověka dnes zotročují, vede ke svobodě. Ke svobodě Božích dětí.

Vybízím vás proto všechny k poutím ke Svatým branám a věřím, že se Svatý rok milosrdenství může stát velkou příležitostí a velkým darem pro každého z nás i pro celou naši diecézi.“

Brány Božího milosrdenství byly otevřeny i v dalších částech naší diecéze. V Žarošicích 16. prosince 2016 otevřel Svatou bránu biskupský legát Mons. Karel Orlita. Také zde můžeme získat plnomocné odpustky.

oddelovac_2.jpg

Fotografie z otevření Svaté brány v Žarošicích si můžete prohlédnout ve fotogalerii.


Více fotografií (27)
Žarošice-otevření Svaté brány

Vytisknout stránku Vytisknout stránku13. 1. 2016, 21:24, zobrazeno 1851x