Setkání dětí – příprava na svátost smíření

Ve dnech 17. - 18. 2.2017 proběhlo víkendové setkání pro děti, které se připravují na první svaté přijímání, na téma „Svátost smíření". Setkání dětí provázelo podobenství o marnotratném synu, které se stalo odrazovým můstkem pro přiblížení jednotlivých pěti kroků svátostí smíření.

img_0966.jpg


Otázce svědomí, rozlišování dobra a zla, se věnovali vedoucí na stanovištích sestavených podle deseti Božích přikázání. Děti měly možnost si víc uvědomit, co dělají dobře a co špatně, co je vede k Pánu Bohu a co od něj odvádí.
Vrcholem celého setkání byla mše svatá, kterou celebroval náš slavkovský děkan o. Milan Vavro.
Děkujeme všem mladým, kteří nám se setkáním s radostí a s nadšením pomáhali a těšíme se na další spolupráci.

Z ohlasů děti:
  • „Bylo to tu moc dobrý a naučil jsem se toho dost."
  • Bylo to krásné a povzbuzující. Na jedničku s hvězdičkou!!!
  • Bylo to super. Chci sem ještě jet.
  • Bylo to moc zábavné a pěkné. Bavily mne všechny hry, které nám nachystali. Poučila jsem se o Pánu Bohu hodně, i to, co jsem ještě nevěděla. Moc se mi to líbilo a našla jsem si i kamarádky.
  • Byla to krása. Moc se mi to líbilo, moc jsem se tu naučila. Ráda dojdu i příště.

Více fotografií (48)
Vikend-příprava na svátost smíření
Vikend-příprava na svátost smířeníVikend-příprava na svátost smířeníVikend-příprava na svátost smířeníVikend-příprava na svátost smířeníVikend-příprava na svátost smířeníVikend-příprava na svátost smířeníVikend-příprava na svátost smířeníVikend-příprava na svátost smířeníVikend-příprava na svátost smířeníVikend-příprava na svátost smíření

Vytisknout stránku Vytisknout stránku8. 3. 2017, 21:18, zobrazeno 1763x