Obnova muže inspirovala

V sobotu 28.11.2015 v Domě Svaté Rodiny ve Slavkově u Brna proběhla duchovní obnova pro muže na téma „BOŽÍ ZBROJ“. Vedl ji spirituál Arcibiskupského kněžského semináře v Olomouci, o. Jan Szkandera.

Duchovní obnova muže povzbudila a dala jim mnoho podnětů k zamyšlení.

dsc5.jpg

Z ohlasů mužů:

Duchovní obnova s otcem Janem Szkanderou byla velice přínosná. Děkuji za povzbuzení, zvláště co se tyče možnosti zastavit se, být před Pánem. Z myšlenek, které mě oslovily:

  • Zpytování svědomí – přemýšlet, co mi Bůh během dne přihrál, co pro mě nachystal.
  • Boj se zlem, už Ježíš za nás vyhrál a záleží, zda se já připojím a také zvítězím.
  • Žít s nadhledem, uchovat si pokoj v srdci. Bůh neslíbil bezstarostnost. Petr G.

oddelovac_2.jpg

Děkuji za velmi pěkný den, který jsme tu mohli prožít. Je to na začátku nového církevního roku, na začátku Adventu – přípravy. A tady máme možnost ten začátek prožít opravdově, nikoliv shon po nějakém pozlátku, které pomíjí. Jsem za tu možnost rád. Havel K.

oddelovac_2.jpg

Děkuji, že touto duchovní obnovou jsem opět nabyl radosti z víry, snahu změnit sebe i dění. Vlastík

dsc05011.jpg

Jsem tu už potřetí. Otec Jan mne svým slovem potěšil a povzbudil. Děkuji sestrám, že sem můžeme přijet a načerpat nové síly. Tonda

oddelovac_2.jpg

Děkuji za výbornou duchovní obnovu. Po letech jsem se vydal na duchovní obnovu a nelituji toho. Přednášky vynikající – mnoho inspirací do každodenní reality. Zázemí bylo taky výborné …. Budu se snažit přijet i příště. Ať Pán žehná!

oddelovac_2.jpg

Prožil jsem krásné chvíle s Pánem. Děkuji všem, kteří mě toto setkání umožnili. Bohumil B.

dsc04986.jpg

Děkuji sestrám za pořádání duchovních obnov. Je dobře vidět a slyšet kolem sebe nejen povzbudivé slovo ale i dobrý příklad a vzor a povzbudivé slovo v dnešním světě je vždy dobře slyšet. Dalibor

oddelovac_2.jpg

Jsem moc rád za příležitost účastnit se obnovy. Prostory, sál, zázemí, jídelna, kaple, možnost svátostí smíření – vše důležité zajištěno. Otec Jan Szkandera je velmi dobrý řečník, umí nasměrovat, vypíchnout důležité věci, odlišit od nepodstatných. Moudrý, má velké zkušenosti. Byl jsem na duchovní obnově s ním už potřetí a stále se dozvídám mnoho nového, neopakuje se. Rád jsem se nechal nadchnout a obdarovat. Díky!

oddelovac_2.jpg

Jako učitel prožívám obrovský boj s vedením, kantory, kteří nectí Boží moudrost a slepě se řídí dnešním světem. Proto mne oslovil název přednášky „BOŽÍ ZBROJ“ a úžasně silný LIST EFEZSKÝM 6,10-17. Otec Szkandera větami s pauzami s perfektním rozuměním Božího slova i životních zkušeností předal mi mnoho podnětů k zamyšlení. Také jeho VOJÁK – pás, pancíř, obuv, štít, přilba, meč – úžasné, téměř Ježíšové podobenství. Děkuji i Vám za oázu ztišeni, míru přátelství. Také díky za výborný oběd a vynikající salát. Nechť žijete stále s Božím požehnáním. Děkuji za vše. Josef. S.

dsc05003.jpg

Děkuji za sobotní duchovní obnovu, které jsem se zúčastnil a s jistotou vím, že mi byla přínosem, o mnohých myšlenkách P. Szkandery přemýšlím a snažím se uvádět je do života všedního dne. Pavel B.

oddelovac_2.jpg


Více fotografií (24)
Obnova pro muže (28.11.2015)

Vytisknout stránku Vytisknout stránku4. 12. 2015, 15:29, zobrazeno 1889x