Kurz Samuel

14. února 2016 proběhlo v Domě Svaté Rodiny setkání kurzu Samuel pod vedením o. Marka Dundy, který má v naší brněnské diecézi na starosti pastoraci povolání. Křesťanský kurz Samuel byl zahájen loni na podzim v rámci pomoci mladým v rozlišování povolání.

img_0149.jpg

Kurz trvá jeden rok a je určen mladým od 17 – 35 let. Schází se jednou za měsíc, aby se učili poznávat životní cestu, na kterou je Pán volá. Tyto mladé lidi doprovází tým dvou kněží - o. Marek Dunda a o. Karel Janů, který nastoupil za zemřelého otce Roberta Mayera, a několik řeholních sester, z nichž jedna je naše sestra M. Gregorie.

img_0126.jpg

Setkání probíhá pokaždé jinde, a proto se jedním z míst setkání mohlo stát i naše krásné město Slavkov u Brna. Nemohli jsme si nechat ujít příležitost, abychom v tomto roce nepozvali mladé na pouť ke Svaté bráně Božího milosrdenství v Žarošicích, kde se zúčastnili nedělní mše svaté. Od 15 hodin začal v Domě Svaté Rodiny vlastní duchovní program, který „Samueláci“ uzavřeli adorací v klášterní kapli.

img_0163.jpg

Jedním z kněží, který stál u zrodu kurzu Samuel v naší diecézi a doprovázel mladé, byl Otec Robert Mayer OFMConv, kterého si Pán letos v únoru povolal k sobě. Proto přidáváme několik fotek z předchozích setkání (u bratří minoritů v Brně a v Třebíči), kde s námi otec Robert ještě byl.

dsc03713.jpg

Děkujeme Pánu za jeho obětavou a radostnou službu mladým. Věříme, že nás i nadále nese ve svém srdci, tak, jako neseme my jeho.

https://www.facebook.com/krestanskykurzsamuel/


Vytisknout stránku Vytisknout stránku1. 3. 2016, 22:51, zobrazeno 2524x